Eğitim

Eğitim


Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi bünyesinde yer alan Mühendislik Programları, Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları ile İktisadi ve İdari Programlarda T-şekli eğitim modeline uygun biçimde, genelden uzmanlaşmaya doğru İngilizce eğitim verilmektedir. Psikoloji ve İç Mimarlık Bölümlerinin eğitim dili Türkçe’dir.

Eğitim dilinin İngilizce olduğu programlar için üniversitemiz Yabancı Diller Koordinatörlüğü bünyesinde İngilizce hazırlık sınıfı bulunmakta olup, üniversitemiz tarafından düzenlenen İngilizce Yeterlilik sınavından yeterli puanı alan İngilizce hazırlık eğitiminden muaf olurlar.

Mühendislik Programları, Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları ile İktisadi ve İdari Programlara yerleşen öğrencilerimiz 3 dönem süren ortak ders programı sonunda, aynı lisans programı altında yer alan bölümlerden istediğini seçerek söz konusu bölümden mezun olabilmektedir. Genetik ve Yaşam Bilimleri Programlarına yerleşen bir öğrenci, ortak ders programı sonucunda Moleküler Biyoloji ve Genetik ya da Bitkisel Üretim ve Teknolojileri bölümlerinden istediği bir tanesini seçerek seçtiği bölümden mezun olabilmektedir. Benzer şekilde, Mühendislik Programlarına yerleşen bir öğrencimiz, ortak ders programı sonucunda Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Gıda Mühendisliği ve Biyomühendislik bölümlerinden istediği bir tanesini tercih edebilmektedir. İktisadi ve İdari Programlara yerleşen bir öğrencimiz ise Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik veya Ekonomi bölümlerinden bir tanesini seçebilmektedir. Üniversitemizin İngilizce eğitim programlarına yerleşen öğrenciler, İngilizce seviyelerinin yeterli olmaması durumunda 1 yıl boyunca üniversitemiz Yabancı Diller Koordinatörlüğü bünyesinde İngilizce Hazırlık sınıfında eğitim görmektedirler.